درحال بارگذاری ....
به مرکز فروش انواع سنگ ساختمانی خوش آمدید.وارد یا عضو شوید کاربرگرامی شما اکنون در مسیر زیر قرار دارید : اعتصاب سنگبری ها به دلیل قانون مالیات بر ارزش افزوده|300 کارخانه سنگبری استان تهران تعطیل کردند!

اعتصاب سنگبری ها به دلیل قانون مالیات بر ارزش افزوده|300 کارخانه سنگبری استان تهران تعطیل کردند!

تاریخ ارسال پست:
یکشنبه 11 مرداد 1394
نویسنده:
salehi
تعداد بازدید:
5253

اعتصاب سنگبری ها به دلیل قانون مالیات بر ارزش افزوده|300 کارخانه سنگبری استان تهران تعطیل کردند!

از آنجا که سنگبران کشور نسبت به ارزش افزوده اعتراض داشته و تاکید دارند که در شرایط فعلی رکود بازار ساخت و ساز، خریدار سنگ به شدت کم شده است، به همین دلیل جلسه اتحادیه سنگبری های شهر ری با حضور اعضای این اتحادیه برگزار شد و اعضای این اتحادیه با اکثریت قاطع تصمیم گرفتند تا کارخانه های سنگ بری خود را تا روشن شدن تکلیف مالیات بر ارزش افزوده تعطیل کنند.

 

 

 

 

 

در این جلسه رییس اتحادیه پس از آنکه اتفاقات اخیر را به اعضا توضیح داد و اعلام کرد که سنگبری های دیگر استان‌های کشور در اعتراض به ارزش افزوده کارخانه‌های خود را تعطیل کرده اند، از اعضا خواست تا نظرات خود را در این مورد اعلام کنند و اعضای اتحادیه نیز پس از آنکه اعلام کردند با این شرایط تولید صرفه ندارد، با تهیه صورت جلسه‌ای اعلام کردند که از صبح روز چهارشنبه کارخانه‌های خود را تعطیل و کارگران را نیز اخراج می‌کنند.

در این رابطه محمد حجاری زاده رییس اتحادیه سنگبری های شهر ری با انتقاد شدید از ارزش افزوده ای که در مورد سنگ بری ها اعمال می شود، گفت: ارزش افزوده باید از کالای نهایی و از مصرف کننده نهایی گرفته شود در حالی که سنگ تزیینی ساختمان کالای نهایی نیست و نباید از این صنف مالیات بر ارزش افزوده گرفته شود.

وی با اشاره به جلساتی که صنف سنگبری در سراسر کشور در این مورد با وزیر اقتصاد داشته اند گفت: در این دیدار وزیر اقتصاد از توضیحات سنگبری ها قانع شد و به رییس اداره مالیات بر ارزش افزوده دستور داد که مالیات سنگبری ها به نوعی دریافت شود که بتوان در قالب آن ارزش افزوده را نیز تعریف کرد و هیچ فشاری بر سنگبری ها نیاید.

حجاری زاده با ابراز تاسف از رفتار رییس اداره مالیات بر ارزش افزوده گفت: با وجود آنکه وزیر به این فرد دستور داده بود که مشکلات سنگبری ها را حل کند، اما با کمال تاسف وی خطاب به اعضای این صنف گفته است که کشور نیازی به سنگ و سنگبری ندارد و اگر ما نمی توانیم با این شرایط کار کنیم، بهتر است تعطیل کنیم.

وی با اشاره به جلسه ای که اعضای صنف سنگبری با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی برگزار کرده بودند گفت: در این جلسه نیز آقای لاریجانی از توضیحات ما قانع شد و قول داد که مشکل ما را حل کند اما رییس اداره ارزش افزوده سنگبران را افراد سودجو عنوان کرد و با ادبیاتی نامناسب، سنگبران را متهم به تضییع حقوق دولت کرد.

رییس اتحادیه سنگبران شهرری با تاکید بر اینکه تولید با شرایط فعلی هیچگونه صرفه اقتصادی ندارد گفت: اگر قرار باشد از ما مالیات بر ارزش افزوده بگیرند، باید بیش از 70 درصد درآمدمان را بابت ارزش افزوده بدهیم.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر بازار فروش سنگ تزیینی ساختمان خراب است گفت: ساخت وساز نیست و سنگهایی که برش داده ایم در انبارها مانده و مشتری ندارد. به همین دلیل برای آنکه انبارهایمان را خالی کنیم، سنگ را به صورت قسطی و به صورت دو ساله می فروشیم در حالی که معلوم نیست دو سال دیگر وضعیت کشور چگونه باشد.

حجاری زاده با اشاره به جلسه ای که با حضور بخش قابل توجهی از اعضای اتحادیه برگزار شد گفت: سنگبری های شهرستانهای دیگر کارگاه را تعطیل کرده اند زیرا می دانند تولید صرفه ندارد به همین دلیل ما نیز در راستای هماهنگی با این همکاران، تصمیم گرفتیم از صبح روز چهارشنبه کارخانه های سنگبری استان تعطیل کنیم.

وی در پاسخ به اینکه آیا منظور شما اعتصاب است گفت: اعتصاب تعریف خوبی نیست. ما هرگز اعتصاب نمی کنیم بلکه کارخانه را تعطیل کرده ایم زیرا تولید صرفه اقتصادی ندارد.

وی تعداد کارخانه های سنگبری استان تهران را حدود 300 کارخانه اعلام کرد و گفت: همه این سنگبری ها کارخانه را تعطیل خواهند کرد واگر کسانی هم این کار را نکنند بی شک در آینده متوجه خواهند شد که تمامی دارایی خود را باید بابت ارزش افزوده بپردازند به همین دلیل بهتر است کار بی فایده را انجام ندهند.

رییس اتحادیه سنگبری های شهرری در پاسخ به اینکه تعطیلی کارخانه ها تا چه زمانی طول می کشد گفت: زمان مشخصی ندارد و تا زمانی که تکلیف ارزش افزوده روشن نشود، کارخانه را باز نمی کنیم. به همین دلیل در جلسه اعضای اتحادیه تصمیم گرفتیم تمامی کارگران خودمان را اخراج کنیم زیرا امکان دادن حقوق بدون فعالیت اقتصادی را نداریم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رییس سازمان صنعت ومعدن وتجارت استان اصفهان گفت: با اقدام بموقع دولت و همکاری تولید کنندگان سنگ و مسئولین استان مشکل مالیات برارزش افزوده بخش تولید ...

مشکل مالیات بر ارزش افزوده سنگبری ها برطرف شد - تی نیوز

tnews.ir/news/18FF25433941.html
در روزهای اخیر کارخانه های سنگبری دراستان اصفهان وسایر مناطق کشوردر اعتراض به روش اجرای قانون مالیات برارزش افزوده دست از تولید وکار کشیده بودند.

تفاهم نامه مالیات بر ارزش افزوده میان صنعت سنگ و دولت - جامعه ...

stony.ir/fa/.../تفاهم-نامه-مالیات-بر-ارزش-افزوده-میان-صنعت-سنگ-و-دول...
تفاهم نامه مالیات بر ارزش افزوده میان صنعت سنگ و دولت. طی این جلسه ... برای نما قصد خرید سنگ دارم ابعاد رو کارخانه ها به چه صورتی برش زده و تحویل میدهند؟ پاسخ:.

بخشنامه شماره ۲۰۰/۹۳/۲۵ مالیات بر ارزش افزوده صنف صنعت سنگ

iranaccnews.com › اخبار
بخشنامه شماره 200/93/25 مالیات بر ارزش افزوده صنف صنعت سنگ به منظور حل مشکلات ... ۱۰ خرداد , ۱۳۹۳ اخبار, اخبار امور مالیاتی, بخشنامه ها, مالیات ارزش افزوده ارسال ...

واحدهای سنگبری خواستار اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده ...

www.imna.ir/.../واحدهای-سنگبری-خواستار-اصلاح-قانون-مالیات-ارزش-افز...
واحدهای سنگبری خواستار اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده هستند/ ممنوع الخروج شدن ... وی با انتقاد بر اینکه دولت ها و برخی از سیاست های آنها سبب تحریم ها شده است، ...

خبرگزاری ایمنا - موضوع مالیات بر ارزش افزوده سنگبری‌ها ...

www.imna.ir/.../موضوع-مالیات-ارزش-افزوده-سنگبری-ها-نیازمند-کارشنا...
خبرگزاری ایمنا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اتاق اصفهان با اشاره به موضوع مالیات بر ارزش افزوده سنگبری ها استان اصفهان، گفت: تاکنون چندین جلسه ...

300 کارخانه سنگبری استان تهران تعطیل کردند | خبرگزاری ...

www.ilna.ir/بخش.../290726-کارخانه-سنگبری-استان-تهران-تعطیل-کرد...
۲۴ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - حجاری زاده با ابراز تاسف از رفتار رییس اداره مالیات بر ارزش افزوده گفت: با وجود آنکه وزیر به این فرد دستور داده بود که مشکلات سنگبری ها را حل ...

اظهارنامه مالیاتی مبنای پرداخت مالیات بر درآمد سنگبری ها شد ...

www.otaghnews.com/اظهارنامه-مالیاتی-مبنای-پرداخت-مالیا/.../13531/
۸ آذر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - در چنین شرایطی صنعت سنگ با ماجرای دیگری درگیر شده است و آن تقلا برای تفکیک مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده واحدهای سنگبری است.

[PDF]تفاهم نامه سنگبري ها در خصوص چگونگي ثبت نام و اجراي ...

www.vat.ir/Assets/pdf/sang.pdf
ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺍﻣﻮﺭ ﻣﺎﻟﻴﺎﺗﻲ ﻛﺸﻮﺭ. ﻣﻌﺎﻭﻧﺖ ﻣﺎﻟﻴﺎﺕ ﺑﺮ ﺍﺭﺯﺵ ﺍﻓﺰﻭﺩﻩ. ﻋﻨﻮﺍﻥ. ﻣﻮﺿﻮﻉ. ﺑﺮﺭﺳﻲ ﻣﺸﻜﻼﺕ ﺍﺟﺮﺍﻳﻲ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﻣﺎﻟﻴﺎﺕ ﺑﺮ ﺍﺭﺯﺵ ﺍﻓﺰﻭﺩﻩ ﺩﺭ ﺧﺼﻮﺹ ﻭﺍﺣﺪﻫﺎﻱ ﺳﻨﮕﺒﺮﻱ. ﺭﺋﻴﺲ ﺟﻠﺴﻪ. : ﺟﻨﺎﺏ ﺁﻗﺎﻱ. ﺳﻴﺪ ﻣﺠﺘﺒﻲ ﺍﺣﻤﺪﻱ. ﺍﻣﻀﺎﺀ.

چگونگی اجرای قانون م . ا . ا در رابطه با فعاليت سنگبری ها و ...

irmeta.com › ... › پایگاه قوانین مالیات بر ارزش افزوده

 

کلمات کلیدی

ماین نیوز مشکل مالیات بر ارزش افزوده سنگبری ها برطرف شد www.minews.ir/fa/doc/.../مشکل مالیات ارزش افزوده سنگبری برطرف

۱۳۹۳ اخبار

اخبار امور مالیاتی

بخشنامه ها

مالیات ارزش افزوده ارسال ... واحدهای سنگبری خواستار اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده ... www.imna.ir/.../واحدهای سنگبر

نظرات این مطلب
کد امنیتی رفرش
برای ورود به کانال تلگرام «صنایع سنگ صالحی» روی نوار آبی کلیک کنید